Kaj kuhate na morju?

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

28. jun 2007 22:08

Toliko, da je dno malo mastno, saj je iz materiala, na katerega se hrana ne prijemlje, a ne? Jaz bi na začetku sploh malo z vodo zalila, pa nič maščobe, voda bi izhlapela, pišečanec pa bi oddal maščobo. Tole je teorija, picopeka ne uporabljam (še). rimljanka

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

28. jun 2007 22:42

Jaz uporabljam picopek kar naprej že dve leti. Ne verjamem, da je vmes minil kakšen teden, da ga ne bi vsaj enkrat privlekla iz predala. Zdaj je po dnu že malo opraskan, čeprav zelo pazim nanj, in bom gotovo kupila novega. Mogoče mi bodo celo dali kaj popusta, ko jim delam takšno reklamo. Olja uporabim le nekaj kapljic, le toliko, da ima namaščeno dno. Po potrebi dodajam raje vodo. In vedno ga prej segrejem, šele potem dam vanj hrano. Tudi pomije se lepo, če je treba, ga prej malo namočiš. Po moje ga mirno lahko kupiš, je zelo uporaben. Pesnica

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

28. jun 2007 23:32

Tale picopek se sliši prav uporaben, me že mika. Sem pa letos naletela na tudi en nadkoristen kuhinjski pripomoček in sicer na indukcijski kuhalnik. Priporočam ga vsem, ki bodo dopustovali v apartmajih in organiziranih kampih pa tudi navtikom, saj se vsak prej ali slej zasidra blizu ektričnega priključka, pa vsem, ki imajo njivo ali vrt ali vsaj balkon. (Pa preden me Rimljanka napere zaradi reklame - ne, ne prodajam jih, jih imajo že v vsakem malo večjem marketu.) Načeloma je to še en električni rešo, vendar: tehta manj kot pol kile, dimenzij je še malo manjših kot Atlas Slovenije, liter vode iz cevi Rižanskega vodovoda zavre v dvainpetdesetih sekundah, plošča se nikoli nevarno ne segreje, zato tudi ne segreva okolice, stane pa od 40 do 90 evrov. Čeprav kuham večji del leta na prostem in imam zunanjo kuhinjo, mi tale kuhalnik prihrani marsikakšno grenko čistilno urico. Ribe cvrem po novem kar na škarpi, olje veselo šprica po rožmarinu in lavandi, za tolažbo ju zvečer še posebej skrbno zalijem. Tudi cvetačna juha vre daleč od občutljivih nosov, če kaj povre, pobriše dež. Ko je kuhano, se kuhalnik takoj ohladi in ga odnesem bodisi v omaro ali pa na njivo novim kulinaričnim zmagam naproti. Primerno za dom in vrt in izletništvo. nola

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

29. jun 2007 6:18

nola, upam, da je tisti pristavek v oklepaju šala, no. rimljanka

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

29. jun 2007 6:49

Hobotka olje po okusu in potrebi.Cvreti brez olja ne gre,za kuhanje pa ga sploh ni nujno imeti. Šalo na stran.Picopek ne zahteva veliko olja,saj ima teflonsko prevleko.Z nekaj kapljicami olja boš zadostila potrebam posode,okuse ljudi,za katere kuhaš pa tako poznaš.Pozorna moraš biti le na to,da ima posoda veliko površino in voda ZELO hitro izhlapi in se ti jed lahko prismodi.Temperatura sicer gre nastavljati,je pa kljub temu posoda zelo vroča,posledično je tudi čas kuhe sorazmerno kratek.Svetujem ti,da vzameš največji premer posode(40 cm),ker lahko v njem pripraviš meso in prilogo hkrati za vso družino. ati zlati

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

29. jun 2007 6:57

Sama imam tudi picopek že kakšno leto in se lepo obnese, najbolj mi pride prav pri peki bučk, melancan in podobnega. V ponvi na štedilniku sem morala peči par rund, tukaj pa sta dve za celo družino.

 

Dno je malo ubočeno, tako, da , če bi v picopeka vlila olje, bi ves stekel na sredino. To se dogaja  verjetno pri vseh teh za nekaj evrov. Problem sem rešila tako, da ko polagam npr. jajčevce na picopeka sproti oljim kar s tisto plastično flaško, ki ostane po barvanju las. Ravno prav olja steče ven, par kapljic na en kolobarček. Preden obrnem, pa še po vrhu par kapljic.

 

Tele indukcijske kuhalnike sem tudi že gledala, cena je nizka, zato ne vem, zakaj so kuhinjske indukcijske plošče tako drage.

 

LP

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

29. jun 2007 8:56

rimljanka je napisal/a:
nola, upam, da je tisti pristavek v oklepaju šala, no. rimljanka
seveda nola

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

29. jun 2007 10:25

Tudi jaz sem kupila pizzopek in sem zelo zadovoljna. Lahko delam tudi brez olja, toda raje dodam par kapljic olivnega olja, oziroma krompir recimo prej posolim in zmešam z malo olivnega olja in potem dam na pekač in počasi pečem in vsake toliko obračam, da nastane čimbolj enakomerna skorjica. Zrezki tudi pridejo odlični, kot na žaru. Na začetku sem imela malo težav z nastavljanjem temperature, sedaj sem se navadila. Če dušim zelenjavo, je dovolj na začetku tadolge črne črte, največ do sredine, za krompir od sredine do največ konca tadolge črte, za meso največ na 1-1 in pol , za pizzo 1 in pol, če ne se prehitro dela in rado zažge. Kakšne izkušnje pa imate vi z nastavljanjem temperature v tem pekaču? To indukcijsko ploščo sem nekje videla v enem prospektu, pa se mi je zdelo neverjetno, da tako malo stane. Zanimiva stvar, bo treba res počasi nabavit, če je tako v redu, kot praviš ti nola. lep dan vsem emily

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

29. jun 2007 10:44

No, kot izgleda sem ena redkih, ki na dopustu razen kave ne kuha NIČ. Piskrov imam že čez leto dovolj, včasih celo preveč. Tistih nekaj dni razvajanja sem pa menda tudi vredna. Bernarda

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

29. jun 2007 10:44

Jaz sem z indukcijskim kuhalnikom takorekoč zasvojena, sem ravnokar nameravala kupiti še enega, zdaj sem pa toliko lepega prebrala o picopeku, da se bom najbrž odločila zanj. Tiste, ki ga imate - ali mi lahko poveste kje naj ga kupim in na kaj moram biti pozorna pri nakupu. Če boste pa kupovale indukcijskega, glejte predvsem na ceno, ker so za uporabo popolnoma enaki tisti cenejši in oni dražji. (Smo preverile uporabnice treh različnih modelov, ker so tako enostavni za transport, da smo imele en indožur s tremi kuhalniki na naši njivi). Pri enem dobiš zraven še dve kastroli, uporabne so pa vse železne posode, žal keramika in tisti ta boljši lonci, ki imajo v dnu plast bakra odpadejo, pridejo pa prav vse tastare emajlirane kastrole, pa taborniki boste lahko tudi kakšno konservo pogreli. nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti